Nyt on kampanja Webasto asennettuna Fabiaan. Aamulla oli -12° ja laitoin weban omalla kännyappsilla 60min lämmityksen. Lähdin kuitenkin 45min kohdalla ja auto oli niin lämmin että heti pysty ottaan hanskat ja pipon pois. Moottorinlämpö näytti jotain 70-80° ja ajelin sen 15min Weba päällä ja mukavalta tuntui. Pienellä kabiinilla on etunsa, minusta entisen Yetini Weba ei lämmittänyt näin lämpimäksi, tosin siinä oli kaukkari ja oletusarvona 30min lämmitys.
Weban appsi on tosiaan aika yksinkertainen ominaisuuksiltaan Remuciin verrattuna, mutta käyttö on helppoa, päälle-nappi lähettää tekstarin autoon ja auto vastaa paluupostilla viestin saapumisesta. Uutta on myös se että Webasto sammuttaa itse itsensä jos virta menee liian vähiin. Silti asennutan kiinteän akkuvaraajan. Torstaille olis aika, laittavat sen tehokkaamman version jos Fabiasta löytyy sille tilaa. Pienempikin käy, mutta mun katospaikassa on se 2tunnin ajastin, joten toivottavasti isompi mahtuu.
Webaston asennus hieman venyi kun yllätys yllätys Soneralla sattui olemaan taas eilen palikat sekaisin(mulla oli uunituore Soneran simmi mukana, ei toiminut webassa eikä puhelimessa). Onneksi vieressä oli DNA-liike ja hain sieltä vastaavan ja heti rupes pelittään. Dna myyjä sanoi että oli taksit käyneet hakemassa DNA:n kortteja autoihinsa kun Sonerat oli hyytyneet.