Follow along with the video below to see how to install our site as a web app on your home screen.
Huomio: This feature may not be available in some browsers.
Pekka T sanoi:^ Vankan kalakuvan kuvatekstissä lukee että kuvan kokoa on muutettu, kala on siis oikeasti paljon pienempi.![]()
Quality sanoi:Tuon kun suurentelet täyteen kokoonsa ja vertailet mustikanlehtiin, alat olla jäljillä![]()
skt1 sanoi:"Hurjin" kalajuttu sattui n. 20 vuotta sitten, kun olin veljeni kanssa virvelöimässä eräällä eteläisen hämeen järvellä. Veli sai yhdellä heitolla kaksi haukea. Eli vaappu, jossa on kolmihaarakoukut edessä ja takana, onnistui tartuttamaan molempiin koukkuihin sellaiset puolen kilon hauen tumpit. Oli siinä kalamiehillä ihmettelemistä.
Komeita onSande sanoi:Ahvenanmaan reissu alkaa olla loppusuoralla, enää pari vetopäivää. Alku oli ihan räväkkä kolmen lohen päivä josta parhaat painoivat 14,3 ja 12,2 kg. sitten mentiin kala per päivä tahdilla muutama päivä ja eilen tuplatärpistä 12,2 ja 13,2 kg kalat
Hienoja kaloja. Tässähän tuntee suoranaista kalamiehen kateutta.Sande sanoi:Ahvenanmaan reissu alkaa olla loppusuoralla, enää pari vetopäivää. Alku oli ihan räväkkä kolmen lohen päivä josta parhaat painoivat 14,3 ja 12,2 kg. sitten mentiin kala per päivä tahdilla muutama päivä ja eilen tuplatärpistä 12,2 ja 13,2 kg kalat
Koukku just irtoomassa.. haavi äkkiäSande sanoi:Harrastettiin Go Prolla vedenalaiskuvausta ja saatiin muutama maukas pätkä veneen vierestä. Tässä kuvakaappaus:
nokivasara sanoi:Koukku just irtoomassa.. haavi äkkiä![]()
Oikein tehty. Ammattimiehen työskentelyä. OnnittelutSande sanoi:Järvikausikin avattu onnistuneesti Saimaalla
LuppaKorva sanoi:Komee on kala! Mutta missäs sun liivit on?!!